تبلیغات
موسسه نیکوکاری نور آل یاسین لرستان - احادیثی درباره کمک به خلق

موسسه نیکوکاری نور آل یاسین لرستان

به نیکی نخواهید رسید مگر آنکه از آنچه دوست دارید انفاق کنید

 

امام كاظم علیه‌السّلام - فرمود: «همانا مُهر قبول اعمال شما، برآوردن نیازهای برادرانتان و نیكی كردن به آنان در حد توانتان است و الا (اگر چنین نکنید)، هیچ عملی از شما پذیرفته نمی‌شود.

 

امام صادق -‌علیه‌السّلام- فرمود: خدای متعال می‌فرماید: مردم خانواده من هستند، پس محبوب‌ترین آنان نزد من كسانی هستند كه با مردم مهربان‌تر و در راه برآوردن نیازهای آنان كوشاتر باشند.

 

رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله - فرمود: هر كس یك نیاز مؤمنی را روا سازد، خداوند حاجت‌های فراوان او را روا سازد كه كمترین آن بهشت باشد.

 

امام كاظم علیه‌السّلام - فرمود: همانا خدا را در زمین بندگانی است كه برای رفع نیازهای مردم می‌كوشند، اینان در روز قیامت (ازعذاب)، در امان هستند.

 

امام صادق علیه‌السّلام - فرمود: كسی كه در فكر برآوردن نیاز برادر مؤمن مسلمان خود باشد تا زمانی كه در فكر نیاز او هست، خداوند نیز در (فکر) نیاز وی باشد.

پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله - فرمود: كسی كه برای كمك به برادر خود و سود رساندن به او اقدام كند، پاداش مجاهدان در راه خدا به او داده خواهد شد.

 

رسول خدا صلی‌الله علیه و آله- فرمود: هر كس یك نیاز برادر مومن خود را برآورد، مانند کسی است كه عمر خویش را به عبادت خدا سپری کرده باشد.

 

رسول خدا صلی‌الله علیه و آله- فرمود: هر مسلمانی كه گروهی از مسلمانان را خدمت كند، خداوند به تعداد آنان در بهشت به او خدمتكار دهد.

 

رسول خدا صلی‌الله علیه و آله - فرمود: خدمت كردن مؤمن به برادر مؤمن خود، مقامی است كه فضیلت و ثواب آن جز با آن (خدمت کردن به برادر مؤمن) به دست نیاید.

 

امام صادق علیه‌السّلام- فرمود: برآوردن نیاز مؤمن به یقین برتر از یك حج و یک حج و یک حج است.(امام- علیه‌السلام - تا ده حج شمردند.)

 

 [ دوشنبه 18 آذر 1392 ] [ 01:54 ب.ظ ] [ موسسه نور آل یاسین لرستان ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه